Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

Kontakt


Naše výhody


  • Výroba z akátu
  • Výroba na míru
  • Individuální přístup k zákazníkovi
  • Kvalitní zpracování materiálu
  • Zpracujeme od prvovýroby po hotový výrobek
  • Výroba a montáž teras
  • Výkup akátové kulatiny

O nás

O firmě KLASIK CZ s.r.o.

Firemní profil

Firma byla založena v r. 2006 jako nástupnická firma Petra Procházky – Klasik a navázala tak na její dlouholeté zkušenosti z oboru dřevozpracování. Dále rozšířila své kapacitní možnosti i nabízený sortiment výrobků. Po dlouholetých praktických zkušenostech jsme získali dokonalé znalosti z oblasti zpracování dřeva, jeho opracování a o nových výrobních technologiích. Dnes nabízíme ucelený sortiment výrobků pro exteriér zahrady, interiér domů, gastro zařízení a kvalitní zakázkovou výrobu. Samozřejmostí je vysoký stupeň opracování a kvalitní povrchová úprava, což ve spojení s pečlivým výběrem použitého materiálu zajišťuje dlouhodobou životnost výrobku a jeho perfektní vzhled po celou dobu užívání. Vysokou kvalitu výrobků udržujeme hledáním nových technologií a zaměstnáním kvalifikovaných odborníků. Většina naší produkce je vyráběna z dřeviny akát, ale zpracováváme i dub, buk, jasan a na zakázku i kusový nábytek z borovice a smrku. Dle požadavku zákazníka jsme schopni pro venkovní použití dodávat výrobky i tlakově impregnované ekologickou látkou Wolmanit. 

Z vyráběného sortimentu uvádíme


Reference

Firma má obchodní aktivity na tuzemském trhu i v zemích evropské unie – Itálie, Rakousko, Německo. Do podvědomí široké veřejnosti vstupujeme i nabídkou kompletního servisu údržby a nabídkou vhodných ošetřujících ekologických přípravků pro dokonalý vzhled všech výrobků. Více informací o vyráběném sortimentu naleznete v naší vzorkové prodejně v sídle provozovny.

Proč vyrábíme z akátu?

AKÁT - Robinia pseudacacia
Akát - Robinia pseudacaciaStrom s kmenem dorůstajícím až do výšky 20 metrů. Hlavní kořen je kůlovitý, až 15 metrů dlouhý. Boční kořeny rostou mělce pod povrchem a vyhánějí mnoho výmladků, kterými se akát velmi rychle rozšiřuje a tak se stává nepříjemnou dřevinou. Není našim původním druhem. Do Evropy se dostal ze severní Ameriky. Jako hospodářská dřevina má tvrdé těžké dřevo, které se používá na kolářské práce. Ve vinohradnických oblastech slouží akátové dřevo jako výborné kůly k vinným roubům. Akát je poměrně nenáročný strom, který může být vysazován i na neplodných půdách jako ochrana proti erozi. Jeho dřevo je velmi pevné a odolné, používá se k výrobě násad a rukojetí nástrojů. Vzhledem k jeho vlastnostem se v posledních deseti letech začal využívat pro výrobu zahradních staveb a nábytku. Při vystavení povětrnostním vlivům se chová podobně jako velice drahé teakové dřevo.