Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

Kontakt


Naše výhody


  • Výroba z akátu
  • Výroba na míru
  • Individuální přístup k zákazníkovi
  • Kvalitní zpracování materiálu
  • Zpracujeme od prvovýroby po hotový výrobek
  • Výroba a montáž teras
  • Výkup akátové kulatiny

Zúčastnili jsme se

KLASIK CZ s.r.o. v České televizi

Dne 23.04.2014 byla naše firma pozvána do vysílání České televize, konkrétně do pořadu „Dobré ráno“, kde jsme si povídali, jak vybrat a správně udržovat zahradní nábytek. Jelikož z časových důvodů nebylo možné zdůraznit všechny typy a rady, rozhodl jsem se napsat tento článek, kde jsou shrnuty základní informace, které jsme získali naším dlouholetým působením, jak na tuzemském, tak i na zahraničním trhu.

Jak správně vybrat zahradní nábytek

Důležité při výběru zahradního nábytku je zejména materiál, u dřevěného nábytku dřevo a konstrukční spojení. Zejména je dobré dávat si pozor na sílu materiálu, konstrukční spoje, zda jsou čepovány a nebo pouze sesponkovány sponkami. Povrchové úpravy u kvalitního zahradního nábytku se provádí speciálními teakovými oleji, které se vsakují do dřeviny a nezanechávají impregnační film a tím je zamezena možnost následného loupání.

Obnova takto ošetřeného nábytku je vhodná minimálně jedenkrát ročně a to buď po a nebo před sezónou a spočívá v odstranění špíny, nejlépe tlakovou vodou a po řádném vysušení přeolejování ochranným olejem. V případě, že zahradní nábytek užíváme pod pergolou nebo přístřeškem a není plně vystaven povětrnostním vlivům, je jeho údržba daleko snažší.

Akátové dřevo a jeho výhody

Co se týká dřeviny, dává naše firma přednost dřevu akátovému, které splňuje požadavky odolnosti vůči povětrnostním vlivům stejně tak dobře, jako drahé exotické dřeviny. Hodně lidí zná akát jako náletovou dřevinu, která je vhodná jako palivové dřevo maximálně jako sloupky k vinohradu. Až v poslední době se postupně dostává akát do povědomí lidí pro jeho trvanlivost, hustotu dřeva a velký obsah silice.

Akát se dnes používá nejen na výrobu zahradního nábytku, ale je vhodný na venkovní stavby, jako jsou dětská hřiště, terasy a fasády domů. Používaný spojovací materiál se vždy doporučuje buď nerezovými vruty a nebo povrchově upraveným kovem. V případě nevhodného použití spojovacího materiálu se vytvoří tmavé fleky, způsobené oxidací dřeva.

Naše firma se zabývá nejen výrobou zahradního nábytkuteras a pergol, ale můžeme Vám nábytek opravit nebo zrepasovat. Já zastávám heslo, že chci věci kvalitní a aby mi dlouho sloužily. Pokud dodržíme správný postup při koupení a pečování o výrobek, může nám dělat radost spoustu let. Pokud by jste měli nějaké dotazy a chtěli se nás na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat. Dělá nám nesmírnou radost spokojený zákazník.

 

Také se rádi a pravidelně účastníme OSMO Color školení, abychom Vám mohli předat tipy a cenné rady k výběru povrchové úpravy nábytku, terasy či fasády

 

certifikát