Nákupní košík 0 položek - 0 Kč

Kontakt


Naše výhody


  • Výroba z akátu
  • Výroba na míru
  • Individuální přístup k zákazníkovi
  • Kvalitní zpracování materiálu
  • Zpracujeme od prvovýroby po hotový výrobek
  • Výroba a montáž teras
  • Výkup akátové kulatiny

Montážní návod (terasa)

Montážní pokyny pro terasy Klasik CZ s.r.o.

Skladování terasových prken:

Podlahová akátová prkna skladujte nejlépe v dobře větraném a zastřešeném prostoru, mimo dosah přímého slunečního světla, pevně zapáskované. Desky nesmí ležet volně, vzhledem k přirozené tendenci dřeva prohýbat se. Měly by být uskladněny ve svazku a nejlépe v zapáskovaném balíku podloženém hranoly na několika místech, po 2m.

Co budete potřebovat koupit před montáží:

 

Akátová prkna, T-klipy, nerezové vruty, podkladové hranoly, rektifikační terče nebo pevné podložky, na povrchovou úpravu olej.

 

Potřebné nástroje:

vrtačka, šroubovák, zkracovací pila, brusný papír, úhelník, přitahovací svěrka, značkovací šňůra.

Příprava podloží:

 

Nosná konstrukce:

Terasová prkna se kladou kolmo na podkladní hranolky. Ideální je klást hranolky po spádu plochy. Tam kde to není možné, je nutné pod hranolky umístit pevnou plastovou podložku tl. 15 mm, aby byla zachována možnost odtoku vody. V případě potřeby dorovnání výšky podlahy dle požadavku, použijeme výškově stavitelné terče (cca 4 ks/m2). V případě většího spádu a zajištění vodorovné podlahy použijeme terče se samonivelační hlavou.

 

Nosná konstrukce na atypickém roštu :

Poraďte se se svým architektem nebo naší firmou, kde vám doporučíme vhodný typ nosné konstrukce – železná pozinkovaná, betonové patky, z nosných dřevěných hranolů apod., dle umístění a potřebné výšky konstrukce.

 

Doporučení správného množství potřebného materiálu je samozřejmostí. Naše firma dodá vámi objednaná prkna a příslušenství po kusech i potřebných délkách. Tímto minimalizujeme odpad, který by Vám jinak vznikl při objednání standartních délek.

 

Povrchová úprava

V důsledku přirozené oxidace způsobené ultrafialovým zářením a vlivem povětrnostních vlivů, dochází k přirozenému zešednutí dřeva. Akátovou terasu je vhodné povrchově ošetřit olejem. Používáme olej na terasy zn. Livos. Olej se musí nanášek jen velmi tenkou vrstvou, s důkladným „vetřením“ oleje do dřeva. V praxi to provádíme měkkým hadříkem nebo rozlešťovacím kotoučem. Druhý nátěr se provádí po dokonalém zaschnutí, také v tenké vrstvě. Přebytečný (nevsáknutý) olej setřeme savým hadrem.

Pro udržení „nového“ vzhledu doporučujeme 1x do roka terasu důkladně umýt tlakovou vodou a po uschnutí znovu ošetřit jedním nátěrem.

Povrchová úprava provedená tímto způsobem, výrazně zpomaluje stárnutí (šednutí) dřeva a udržuje terasu v dobrém stavu po mnoho roků.

 

Montáž s T-klipy klasik cz:

Uložte terasové prkno na podkladní hranol a začněte (vždy nad podkladním hranolkem) vkládat t-klipy do drážky terasového prkna. Pomoci si můžete paličkou. Do t-klipu použíjte nerezový vrut 5x40 (5x50) mm. Následně pokračujeme stejným způsobem až do pokrytí celé plochy terasy. Terasová prkna přitahujeme k sobě a následně pomocí vrutu, přes T klip, přitáhneme k podkladnímu hranolku.